Değerler Eğitimimiz

Delta Koleji olarak biz; Sevgi dolu uzman kadromuz, branş öğretmenlerimiz, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisimiz ile öğrencilerimizi; oluşturduğumuz mutlu ve güvenli okul ikliminde hayata hazırlıyoruz.

Değerler Eğitimi; İnsanlığın temel taşlarından olan; ahlaki, milli, insani, manevi ve kültürel değerlerle donanmış toplumsal birlik içinde iyi iletişim kurabilen, sağlıklı aile ve çevrede yerini alabilen, doğruyu, iyiyi, paylaşmayı tercih eden huzurlu ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Her çocuk özeldir... Yaşamı bir öğrenme ve kendini gerçekleştirme yolculuğu olarak görüyoruz. Farklı zeka ve yetenek türlerini gözönünde bulundurarak zenginleştirilmiş Bireysel Eğitim Programları uyguluyoruz.

Öğrencilerimizin yaşamlarında bireysel olarak yer alabilmeleri, olayları farkındalıkla değerlendirebilmeleri, problemlerle başetmeyi öğrenmeleri, çözüm odaklı olmaları;  sorgulama, hedef koyma, dinleme, analitik düşünme becerileri kazanmalarını, kendilerini ifade etmelerini sağlıyoruz.

 

Değerler Eğitimi Etkinliklerimiz;

"HOŞGÖRÜ"

"TUTUMLULUK"

"YARDIMLAŞMA"

SAYGI