anasayfa4

Okul Aile Birliği

Delta Koleji'nde Okul Aile Birliği, gönüllülük esasına dayalı, sivil toplum anlayışı ve sosyal sorumluluğu geliştiren, toplum için, çevre için, insanlık için fayda üreten, yüreklere sevgi ile dokunabilen, örnek bilinç uyandıran bir yapıya sahiptir.

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Okul Aile Birliği toplantımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl için planlamalarımız ve hazırlıklarımıza başladık.

  

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ : “MİNİK YÜREKLER ÜŞÜMESİN, BİR ÇOCUK DA SEN GİYDİR”

Delta Koleji Okul Aile Birliği olarak başlatmış olduğumuz “Minik Yürekler Üşümesin, Bir Çocuk Da Sen Giydir”projemizle ihtiyacı olan çocuklara el uzatarak onların kışlık kıyafet ihtiyaçlarını: KABAN, ATKI, ELDİVEN, ŞAPKA ve BOT karşılanması hedeflenmektedir. 

“Bu Projenin Hedefleri”

Bu projede öğrencilerimizin karakter taşları oturduğu süreçte yardımsever, bilinçli, empati kurabilen, erdemli insanlar olarak yetiştirebilmeyi hedeflemekteyiz. Çocuklarımızın iyilik kapılarından birini aralayabilmeyi ve nerede bulunursak bulunalım iyilik yapabilmeyi, başkalarını da düşünebilmeyi; Peygamber Efendimiz (S.A.V. )’in “ Komşusu Aç Yatan Bizden Değildir” hadis-i şerifi ışığında vazgeçilmezimiz haline getirmeyi amaçlamaktayız. Bu proje sayesinde çocuklarımızın/ gençlerimizin bilinçli bir şekilde yardım etmelerine aracı olarak onların zihinsel, ruhsal ve duygusal gelişimine katkıda bulunmayı, iyiliği yüreğinde yaşayabilen zor şartlar altında yaşayan insanları da düşünebilen yarının büyüklerini yetiştirebilmektir. Ancak sevgiyle yetişen nesiller, dünyada barış ve adaletin temsilcisidirler.

O.A.B. ÜYELERİ