Rehberlik

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BİRİMİ OLARAK AMACIMIZ:
 

Öğrencilerimizin;

  • Psikolojik yönden sağlıklı gelişen,
  • Özgüveni yüksek,
  • Sorumluluk sahibi,
  • Girişimci,

Kendine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olan, mutlu ve başarılı bireyler olarak gelişmelerine katkıda bulunmaktır

YAPILAN ÇALIŞMALAR

BİREYSEL DANIŞMA

Öğrencilerin kişilik özellikleri, sosyal  ve akademik becerilerinin belirlenmesine yönelik bireysel görüşmeler yapılmaktadır.  Çalışmaların önemli bir bölümünü oluşturan bireysel danışma, öğrencilerin psikososyal ve akademik alanda karşılaştıkları güçlüklere yönelik yakın ilgi ve takibi içermektedir. Bireysel değerlendirme sonuçları gerekli durumlarda veli ve öğretmenlerle paylaşılarak en doğru çözüme ulaşmak hedeflenmektedir.

ÖĞRENCİYİ TANIMA ÇALIŞMALARI

Öğrencilerimizin psikolojik, sosyal ve akademik potansiyellerini sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmek için gelişim testleri, genel yetenek testleri ve projektif testler uygulanmaktadır.

GRUP ÇALIŞMALARI

Aynı gelişim döneminde olan, benzer sorunları yaşayan ve ortak yönlendirmeye ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik yapılandırılmış grup danışma programları uygulanmaktadır. Yardımcı teknikler olarak psikodrama ve sanatla terapinin kullanıldığı çalışmalarda, farkındalık geliştirme, sorumluluk alabilme, duygu paylaşımı yoluyla davranış değişimi sağlamak hedeflenmektedir.

YAŞAM BECERİLERİ MERKEZİMİZDE 
 

Öğrencilerimizin;

Zihinsel gelişimi

Fiziksel gelişimi

Psikolojik gelişimi

Sosyal gelişimi

Akademik gelişimi hazırlanan eğitim programları ile desteklenmektedir