Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

MİNİK YÜREKLER ÜŞÜMESİN, BİR ÇOCUK DA SEN GİYDİR!

Okul aile birliğimizin de desteğiyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ihtiyacı olan öğrenciler için kışlık giyecek topluyoruz.

İhtiyaç olan giyecekler : Kaban, bot, atkı - eldiven - şapka

Proje başlangıç tarihi : 14.12.2018

Proje bitiş tarihi : 04.01.2019

1 öğrenci için toplam ücret : 80 TL.

 

 

 

 

 

 

 

AŞURE ETKİNLİĞİMİZ

 

Çeşitlilik bir zenginliktir. Yeter ki toplumsal birlikteliğin önemini bilelim.

Bir olmayı, beraber olmayı, beraberce paylaşarak mutlu olmayı bilelim...

Yolumuzu insanlık sevgisi üzerine kuralım.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerimiz tüm komşularımıza sevgileriyle aşure dağıttılar. Bu projemizle birlikte öğrencilerimiz sorumluluk ve paylaşma bilincini yaşarak öğrenmiş oldular.

 

 

YETİM KARDEŞ PROJESİ

Yetim Kardeş Projesi kapsamında düzenlediğimiz, milli değerlerimizle zenginleştirdiğimiz kermesimiz de öğrencilerimiz evlerinde hazırladıkları yiyecekleri satışa sunarak, yetim kardeşlerine destek oldular. Aynı zamanda milli değerler sergimizle kültürel değerlerini misafirlere sunarak sosyal bir projeye imza attılar. Öğrencilerimizle gurur duyduk.

   

 

FMC İZMİR BUCA DİYALİZ MERKEZİ

Delta Koleji olarak, Fen Bilgisi dersi kapsamında Boşaltım sistemi - Böbrek ve Böbrek sağlığı konusunda yerinde incelemeler yapmak ve bilgi almak amacıyla  7.sınıf öğrencilerimiz Diyaliz Merkezini ziyaretini gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz bu ziyaretleriyle böbrek  hastalarının moral düzeylerinin artırılmasına katkıda bulunarak uzamanlar sayesinde yerinde görerek Böbrek yetmezliği rahatsızlığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi düzeylerini artırdılar. FMC İzmir BucaDiyaliz  Merkezi' ne Delta Koleji olarak bizi kabul ettikleri  için çok teşekkür ederiz.