Delta Koleji Yönetim Kurulu

Mehmet Ali Ertilav - Yönetim Kurulu Başkanı

 

Anaokulunda üniversiteye kadar her seviyedeki öğrenciye fıtratlarına uygun eğitim ve öğretimi gerçekleştirmek isteyen kurumumuz;

Öğrencilerimizin;

-Yaratılışlarındaki saflık ve masumiyetin korunmasını,

- İlgi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını,

-Yaşama dair merak düzeyletinin arttırılmasını,

-Her bireyin insanca yaşama hakkı, canlı-cansız çevrenin korunması bilincini,

-İstekleri için değil ihtiyaçları için yaşama anlayışıyla eşyaya köle olan değil, eşyayı kullanma bilincini,

-Sevgiyi, güzel ahlakı en büyük erdem olarak benimsemeyi,

-Düişünce ve inanç hürriyetine saygılı olmayı,

-Bilgi ve birikimlerini tüm insanlar için kullanma ve üretme anlayışını hedeflemektedir.

 

Ahmet BAŞ - Genel Müdür

 

Delta Koleji olarak mutlu, güvenilir, başarılı okul iklimi diyerek çıktığımız yolda insanlara karşı sorumluluğumuzu, nitelikli eğitim anlayışımız ve bilgi teknolojileri ile birleştirerek ilim ve bilim ışığında bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın düşünen, sorgulayan, araştıran, bilimsel analizler yapabilen bireyler olmalarına yardımcı olurken kişisel beceri ve ihtiyaçlarını da göz önünde tutarak mutlu bir eğitim hayatı geçirmeleri için çalışıyoruz. Biliyoruz ki mutlu ve kaliteli eğitim, yine geleceğe yönelik mutlu ve kaliteli yaşam demektir.

Biz işine kalbini de aklı kadar katan büyük bir aileyiz. 

Çıktısı bilim ve ilim olan bir iş yapmanın gereği; farklı bakmanın, farklı görmenin, değişmenin ve değiştirmenin gücüne inanıyoruz. Bize dokunan her bir insanın hayatını, hedefleri ve hayalleri yönünde değiştirmek; önce çevremizi, sonra ülkemizi, ardından tüm dünyayı güzelleştirmek hedefiyle yürüyoruz.  

Bu yolda, öğrencilerimizi yalnızca derslere değil, hayata hazırlıyoruz; onlara sadece müfredatı değil, hayatı ve milli, manevi değerlerini de öğretiyoruz; hayatı teoride bırakmıyor, onlara tüm bunları yaşatıyoruz. Dört duvarla çevrili, kapalı bir eğitim kurumu değil, yüzü hayata, çevresine, tüm dünyaya dönük yaşayan ve her an nefes alan bir kurumuz.

Ülkemiz son zamanlarda zor dönemler geçirirken sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla çalışarak ve üreterek yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.

Öğrencilerimize kendilerini tanımaları, hayallerini tanımaları, hedeflerini belirlemeleri, o hedefleri teker teker aşmaları yönünde fırsatlar sunuyor, onları da bizimle ve tüm dünyayla beraber değişmeleri ve gelişmeleri yönünde yüreklendiriyoruz.

Çünkü biliyoruz ki hayaller, hayatı değiştirir. Bir kişi değişirse, dünya değişir.